Cap

KAYIT ŞARTLARI

ÖĞRENCİ KABUL / KAYIT ŞARTLARI

Kurumuza, Öğrenci kabulünde aşağıdaki adımlar sırasıyla takip edilmektedir.

1.Öncelik yurdun fiziki olarak tanıtılmasıdır. Bu nedenle öğrenci ile öğrenci velisi ilk olarak yurdun şartlarını müşahede eder. Gördüğü fiziki şartlardan memnun kalan öğrenci ve öğrenci velisi ikinci adıma geçebilir.

2.Yurt şartlarını beğendiğiniz taktirde öğrenci ile veliye resmi yönetmelik ile kurum prensiplerini içeren bir dosya sunulur. Bu kurumsal prensiplere uymayı olumlu karşılayan öğrenci ve velisi kayıt işlemlerine alınır.


3. 1. Kayıt aşamasında mülakat gerçekleştirilir. Öğrenciniz yurt müdürü tarafından kendisini ruh ve beden sağlığı açısından uygun bir kontenjana yerleştirilmesine onay verilir.


4.Öğrencinin yurda kayıt işlemlerinin hızlı ve eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için 2023-2024 öğrenim yılı içinde birlikte huzur ve güven içinde ve mutlulukla sürdürebilmemiz konusunda bazı hatırlatmalar yapma ihtiyacı duyuyoruz. Kurum Yönetmeliğini dikkatli okumanızı öneririz.

Anlamadığınız bir konu olduğunda bizzat Yurt Müdürlüğüne mülakat ve kayıt esnasında bildiriniz. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle hazırladığımız ve muhtemel istekleriniz için hazırlanan dilekçeyi doldurmanızı öneririz. Bunun dışındaki isteklerinizi yine dilekçe ile Yurt Müdürlüğüne herhangi bir zaman iletebilirsiniz. Bu durumda resmi olarak takip işlemlerini başlatmış olacağız. Talepleriniz olduğunda daha çabuk hareket etme imkânı bulacağız.

Çocuğunuz ile ilgili talep beyanı gönderme ihtimalinize karşı sizden imza beyanı istiyoruz. İkinci kez talepte bulunmanıza kadar imza beyanını veren öğrenci velisi dışındaki şahıslar herhangi bir talepte bulunamaz.Saygılarımızla

GEREKLİ EVRAKLAR

 • Nüfus Cüzdanı
  Örneğiniz
 • İkametgah
  Belgesi
 • Öğrenci olduğunuza dair okuldan veya kurs yönetiminden belge
 • Sağlık Durumunuzu, Toplu yerde yaşama elverişli olduğuna dair doktor raporu (Hükümet, belediye, yurt okul tabipliklerinden veya mediko - sosyal merkezinden )
 • Adli Sicil
  Belgesi
 • Dört Adet Vesikalık
  Fotograf

DETAYLI BİLGİ İÇİNBİZİ ARAYIN

Akaretler Beşiktaş olarak aklınızdaki sorularan en net cevapları alabilmeniz için her an buradayız.

AKARETLER BEŞİKTAŞ İLETİŞİM